Naujatikiams

Viešpats mato ne taip, kaip žmogus

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Volterra David Goliath 1Viešpats mato ne taip, kaip žmogus. Žmogus žiūri į išorę, bet Viešpats žiūri į širdį! Daugelis yra girdėjęs apie karalių Dovydą, apie garsųjį psalmininką, Dievo numylėtinį, išrinktąjį. Bet prieš tapdamas karaliumi Dovydas buvo eilinis jaunuolis – piemuo. Dovydas aplinkinių buvo laikomas paprastu tik avis ganyti tinkamu vaikinuku, buitiškai kalbant, buvo „nurašytas“, kaip neturintis potencialo, talentų, nes gimė ir augo neturtingoje, nekilmingoje Jesės šeimoje.

Kai atėjo Samuelis ieškoti Dievo išrinktojo visi Dovydo broliai ir tėvai manė, kad kažkuris iš stiprių, subrendusių Dovydo brolių bus tas Dievo išrinktasis. Tačiau Samuelis peržiūrėjęs visus paklausė gal dar yra Jesės vaikų, tuo tarpu Dovydo artimieji sutriko, įsivaizduoju ir interpretuoju, kad tą akimirką mąstė, prie ko čia tas piemenėlis Dovydas, kai kalbama apie Dievo išrinkimą, titulavimą, kai kalbama apie garbingą ateitį, kai reikia šiokios tokios patirties, plačios pasaulėžiūros, išminties ir t.t. Tačiau Samuelis paprašė atvesti Dovydą ir jį patepė aliejumi, kuris simbolizuoja Dievo Dvasios išliejimą, išrinkimą. Ir žvelgiant į NT mes randame Pauliaus žodžius, kurie skirti mūsų kartai, kurie skirti kiekvienam tikinčiam (I Kor. 1:27): Bet Dievas išsirinko, kas pasaulyje kvaila, kad sugėdintų išminčius. Dievas išsirinko, kas pasaulyje silpna, kad sugėdintų, kas galinga. 28 Ir kas pasaulyje žemos kilmės, kas paniekinta, kas yra niekas, Dievas išsirinko, kad niekais paverstų tai, kas laikoma kažkuo, – 29 kad joks kūnas nesigirtų prieš Dievą. Pamąstykime ar mūsų požiūris į save ir mus supančią aplinką nėra pilnas kritikos, pasmerkimo, negatyvumo, netikėjimo, pesimizmo, baimių ir nevilties, ar kartais mes nenuvertiname kitų ar net savęs pagal tai, kaip šiandien mums sekasi, ką šiandien esame pasiekę, kiek turtų sukaupę, kiek išsilavinę, kaip šeimą sukūrę, kaip atrodome...

Į Dovydą visi žvelgė kritiškai, išoriškai jis net nebuvo pakviestas į šventę, vien dėl to, kad jis buvo jaunas piemuo. Tačiau žmonės dažnai klysta remdamiesi tik regimais dalykais ir taip suvaržome, limituojame save ar net kitus. Tačiau su Dievu viskas kitaip! Kai žiūrime į save, žmones ir situacijas Jėzaus akimis, matome laimėtojus, matome, taiką, ramybę, džiaugsmą, stiprybę, ištvermę, meilę, potencialą, kad viskas įmanoma.

Po nuostabaus Dovydo išrinkimo ne ilgai trukus, įvyko visame pasaulyje iki šiol žinoma istorija apie pergalę prieš Galijotą. Tai izraelitų, Dievo tautos, priešas, kuris simbolizuoja mūsų gyvenime esančias baimes, problemas, patiriamą siaubą, priešų patyčias, melą, gąsdinimus, kurie sukausto ir paralyžiuoja mūsų veiksmus ir blaivų mąstymą. Parašiau, kad ši istorija nuostabi, nes būtent tą pykčiu besispjaudantį Galijotą, nugalėjo, tas neturtingas, nekilmingas, nuvertintas, jaunas piemuo – Dovydas, kuris niekada nebuvo jokiame karo mūšyje ir niekada nelaikė ginklo rankose: I Samuelio 17:45 „Tu eini prieš mane su kardu, ietimi ir skydu, o aš einu kareivijų Viešpaties, Izraelio kariuomenės, iš kurios tyčiojiesi, Dievo vardu“. Dovydas Galijotą nugalėjo savo būdu ne taip, kaip visi, bet savo būdu, kuris jam buvo duotas iš paties Dievo. Kas nežino istorijos pabaigos Dovydas vienu veiksmu, vienu akmeniu, vienu metimu nugalėjo, nudobė Galijotą ir iškovojo visai Izraelio tautai pergalę, nes Dievas buvo jo pusėje, nes jis buvo sandoroje – širdyje su Dievu, nes jis neklausė aplinkinių kritikos, menkinimo, netikėjimo žodžių, ar patarimų, kokia strategija kovoti, jis klausė Dievo ir gynėsi bei kovojo Dievo vardu, Dievo jam duotu būdu.

Kartais mums taip sunku, kad per sielojimąsi ir rūpesčių balsą mes nebegirdime Dievo balso. Bet Dievas kalba ramybėje, kai Jam atiduodi save ir tą problemą ir pasiduodi Dievui, ne bėdoms, ne priešams pasiduodi, bet Dievui ir Jis ima veikti tavo silpnume. Galbūt esi didelėje bėdoje, galbūt tau grasina, kad sunaikins tave, susidoros su tavimi, galbūt tave žemina, esi atstumtas, galbūt šiandien esi sukaustytas baimės, turi eiti į „mūšį“, bet nebeturi jėgų ir tiesiog nebežinai, ką ir kaip daryti... Dievas šiandien Tau sako pakelk akis į mane, aš esu Tas iš kurio Tau pagalba ateina reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje. Tau tereik apsiginkluoti kantrybe, drąsa, ryžtu, pasitikėjimu Dievu ir VISAIS ATVEJAIS pasiimti TIKĖJIMO skydą, su kuriuo užgesinsite visas liepsnojančias piktojo strėles.

Tu gali viską įveikti, nes jei skaitai šį padrąsinimą, vadinasi ieškai Jo, o Jis jau yra šalia tavęs ir laiko tave, kad tu nesvyruotum, kad tu atrastum pamatytum ir išeitis iš savo situacijos. Jėzus tau iškovojo pergalę, kad būtum laimėtoju, o ne kilimėliu priešų kojoms valytis, kad kovotum tikėjimo, meilės ir vilties kovą ir išeitum triumfo eisenoje! Tau pavyks!

R.N.

APIE MUS

Klaipėdos Sekminių Bažnyčia 
"Gyvenimas ir Ramybė"

Tarnavimai vyksta:

Antradieniais 18.00 val.

Sekmadieniais 11.00 val.

Kontaktai

Minijos g. 2
Klaipėda, LT 91234. 
Email : gyvenimasirramybe@gmail.com

Tel.: +37063038872

Rekvizitai:

Dešimtinės ir paaukojimai

LT50 7300 0100 7501 1487

Bažnyčios pastorius

Jevgenijus Semčenko

Mus rasite:

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas