Naujatikiams

Teisinga malda

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

light

   Mes taikome maldą kaip vieną pagrindinių įrankiu savo gyvenimuose, tačiau dažnai ne visiškai suprantame jos paskirtį. Yra paplitęs suvokimas, kad malda – tai tiesiog bendravimas su Dievu, ji gali būti neformali, ji neturi jokių taisyklių – ir tas tiesa – tačiau svarbu žinoti principus, kaip teisingai naudoti maldą. Prisipažinkim, juk ne visada norime tik pabendrauti su Dievu, o dažnai - kad malda atneštu realią apčiuopiamą naudą – ir tai nėra blogai. Luko 11:1 kalbama apie teisingos maldos svarbą – mokiniai Jėzaus prašė išmokyti juos melstis. Du dalykai kur krikščionys dažnai “paslysta” melsdamiesi:

   1. Malda vietoje sprendimų. Tai, kas priklauso nuo tavęs – tu meldiesi už tai. Tai, ką Dievas atidavė i tavo rankas, tu Jo toliau maldauji, kad Jis tai padarytų. Pvz.: aš anksčiau melsdavausi: “Dieve, prisiliesk prie žmonių, išgelbėk žmones, atvesk juos pas save, pasiek juos savo šventa ranka…”. Tai nėra kažkokia bloga malda, tačiau ji ne visiškai tinkama. Kodėl?.. Todėl, kad Dievas yra pasakęs – eikite ir padarykite mano mokiniais… Evangelizuokite, skelbkite gerąją naujieną – tą Dievas yra atidavęs į MŪSŲ rankas. Mes už tai atsakingi!.. Aš pakeičiau savo maldą. Vietoje “Dieve prisiliesk prie žmonių” aš sakau “Dieve, padėk MAN prisiliesti prie žmonių”, vietoje “Dieve, atvesk pražuvusius žmones pas save” aš sakau “Dieve, padėk MAN būti drąsiam ir nesudvejoti, ir atvesti tuos žmones pas Tave!” Jaučiate skirtumą?.. Dievas savo planą įgyvendina per įrankius, o mes – šventieji – ir esame Jo įrankiai!..
     Kiti pavyzdžiai: “Viešpatie, laimink mane pinigais!” Atrodo nieko blogo – kas gi čia blogai paprašyti Dievą palaiminti finansiškai?.. Bet tokioje maldoje nėra jėgos ir, kas svarbiausia – Dievas neatsako į kvailas maldas… Nes Dievas nemėgsta kvailių. Teisingiau būtų prašyti “Dieve, atverk man akis, kad pamatyčiau KAIP aš galiu pakeisti finansus!.. Dieve, kaip man elgtis, nušviesk mano protą – ko man imtis, ką man pakeisti gyvenime, parodyk kur slypi mano finansinis palaiminimas – ko aš turiu imtis, kad jį gaučiau iš tavęs!.. Luko 11:9-10 matome, kad prašymas sudaro tik trečdalį viso proceso, likusioji dalis – yra veiksmai!
     Toliau – sveikata. Dažnas meldžiasi už sveikatą ir pats ja nei kiek nesirūpina. Tai ne tik malda vietoje sprendimo, bet ir Dievo įžeidimas. Ar tau yra kada nors taip buvę, kad persivalgei prieš savo valią?.. Arba, kad griuvai ant sofos prieš savo valią? Čia paprasti pavyzdžiai, bet nuo to viskas prasideda. Kiekvieną kartą turėdamas kažkokį poreikį prisimink ir patikrink – ar kartais nesimeldi vietoje to, ką pats turėtum padaryti.
     Šeimos kūrimas. Tie, kurie ieškote antrųjų pusių – ar jūs kviečiate į pasimatymus?.. Galbūt kažkam atrodo - o kaip aš, būdama moteris, kviesiu vyrą į pasimatymą?.. O tai kaip tu tada kvieti į bažnyčią?.. Ar nekvieti vyrų?.. Svarbiausia ne kvietimas, svarbiausia pradėk bendrauti – pradėk judėti tikslo link!.. Atsikratyk tų kvailų stereotipų apie etiketą ir normas - geriau būk dora, nuoširdi ir mylinti žmones!.. Vyrams galioja tas pats! Nebūk kaip tas religingas suvalkietis, kuris per dienas melsdavo Dievą laimėti loterijoje ir galiausiai jam pasirodė Dievas ir tarė – aš tikrai norėčiau tau padėti laimėti, bet tu gal bent bilietą nusipirk pradžiai…
     Kiekvienas prisitaikykite sau – kur gyvenime jums reikia pradėti judėti. JUMS, o ne Dievui!.. Atsiminkite visada, kad malda, tai tik dalis kelio į sėkmę – kita dalis priklauso nuo tavęs! Dažnai žmonės išima iš konteksto Biblijos vietas ir naudoja jas kaip pasiteisinimus. Pvz. paima Mato 21:22 – “visa ko tik prašysite maldoje tikėdami – gausite” ir po to netgi meta kaltinimus Dievui – va, aš meldžiausi, o dabar tavo eilė Dieve – tu turi padaryt!.. Dievo užduotimis tampa vienam padėt, kitą pakeist, trečią į bažnyčią atvest, ketvirtam padaryt taip, kad manęs atsiprašytų, penktą pamokyt ir t.t. Tu turi suprasti, kad tau, kaip atgimusiam iš aukšto, yra deleguota pati didžiausia valdžia veikti!.. Jėzaus vardui nusilenkia viskas, o tu turi įgaliojimą Jį naudoti!.. Morkaus 10:17-21 žmogus Jėzaus klausia “ką turiu DARYTI kad paveldėčiau amžinąjį gyvenimą?”. Jėzus jam neatsako “žinai, pasimelsk daugiau”, Jėzus jam atsako: “DARYK tai, DARYK tai, DARYK tai…”. Luko 3:10-14 kai žmonės klausinėjo Jono Krikštytojo ką jiems daryti, Jonas taipogi nesakė “pasimelskit daugiau, nes tuoj ateis Žmogaus Sūnus ir bus blogai jei nesimelsite…”
     Svarbiausia nesuprasti neteisingai – aš nenumenkinu maldos ir nesiekiu jos pastatyti į žemesnę poziciją. Aš noriu, kad mes apsisaugotumėme nuo beprasmių maldų. Kiekvieną kartą pamąstyk – už ką tu meldies – ar už tai, ką Dievas atidavė į tavo rankas (kur galėtum paprašyti tiesiog Dievo vedimo, patepimo), ar už dalykus, kuriuose reikia antgamtinio Dievo veikimo, kur tu savo sprendimais ir darbais negali įtakoti.

2. Malda prieš Dievo Žodį. Tam, kad būtum sėkmingas maldoje, privalai gerai žinoti Dievo Žodį. Mūsų pastorius kažkada sakė, kad negalima melstis, jog karo nebūtų, nes Dievo Žodis sako – bus karų!.. Iki tol man atrodė labai gerai melstis, kad karų nebūtų, nors ir žinojau tą Rašto vietą apie karus. Niekada nesusimąstydavau, jog negalima melstis priešingai. Daug kas atėję iš katalikybės – kaip pavyzdžiui mišios už mirusius – tai yra gryniausias pavyzdys maldos prieš Dievo Žodį. Raštas aiškiai sako, kad yra tik vienas kelias išsigelbėti – tikėti ir lūpomis išpažinti Jėzų išgelbėtoju.
     Luko 6:47-49 Dievo Žodis lyginamas su tvirtais pamatais - tie kas nesivadovauja Žodžiu, nesvarbu ką bedarytų ir kaip besimelstų, vieną dieną neišvengiamai sulauks griuvimo ir tas griuvimas bus smarkus. Kiti artimi pavyzdžiai:
Santykiai su tėvais. Morkaus 7:9-13 kalbama apie žmogų, kuris viską orientavo į Dievą ir nieko neskyrė tėvams. Tarsi ir nenukrypstama nuo Dievo, bet iš tiesų paminamas Dievo Žodis, kuris sako gerbk tėvą ir motiną. Tai geras pavyzdys “nekalto” kraštutinumo, kai žmonės tariamai viską skiria Dievui, tačiau iš tiesų atima nuo savo šeimos, kitų, ar savęs pačių.
Santykiai bažnyčioje. Romiečiams 13:1-2 kalba apie pagarbą vyresniems ir valdžiai. Jei tau nepatinka kai kurie žmonės – viskas gerai – ne visi turi patikti. Bet turi suprasti, kad negali melstis tokiom maldom: “Dieve, aš matau, kad pastorius blogai daro, aš darysiu priešingai ir Dieve padaryk taip, kad nekiltų skandalo ir pamokink jį antgamtiškai…” Tai malda prieš Dievo Žodį. Gali būti, kad lyderis blogai daro, bet čia jau jo problema prieš Dievą – jis dėl to turės atsakyti. Tau geriausia būtų melstis, kad Dievas suteiktų išminties tam žmogui ir, kad vestų jį.
     Pasikartojančios nuodėmės. Jei tu meldiesi prieš atlikdamas nuodėmę – “Dieve atleisk man, tu matai kaip man sunku, tai nedidelė nuodėmė, aš atgimęs iš aukšto, aš žinau, kad tu gali atleisti…”, tai meldies prieš Dievo Žodį. Niekur Biblijoje neparašyta, melsti atleidimo iš anksto. Mato 18:8-9 labai aiškiai šneka apie nuodėmės reikšmę. Jei sunku ir bijai, kad gali neatsilaikyti prašyk Dievo jėgos, išminties ir nukreipimo.
     Yra posakis: “melsk ne lengvesnio gyvenimo, melsk tapti stipresnis”. Aš manau, kad į šitą posakį telpa labai daug. Kiekvieną kartą melsdamiesi ištirkime, ar kartais nėra mūsų maldos kaip tų fariziejų, kurie melsdavosi tik dėl vaizdo, tik dėl to, kad taip “reikia” daryti. Įsigilinkime į savo maldas - ar jos nėra tik beprasmiai maldavimai ir poteriavimai apie dalykus dėl kurių iš tikrųjų mūsų širdis nedega, ir ko pabaigę maldą niekada nedarome… Būkit palaiminti ir tegu jūsų malda duoda derlių!..

APIE MUS

Klaipėdos Sekminių Bažnyčia 
"Gyvenimas ir Ramybė"

Tarnavimai vyksta:

Antradieniais 18.00 val.

Sekmadieniais 11.00 val.

Kontaktai

Minijos g. 2
Klaipėda, LT 91234. 
Email : gyvenimasirramybe@gmail.com

Tel.: +37063038872

Rekvizitai:

Dešimtinės ir paaukojimai

LT50 7300 0100 7501 1487

Bažnyčios pastorius

Jevgenijus Semčenko

Mus rasite:

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas