Ieškantiems Dievo

Kodėl Jėzus?

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Why1   Manau ne kartą teko girdėti Jėzaus vardą, ypač jei tu gyveni Lietuvoje. Galbūt bažnyčioje, galbūt išgirdai kalbant apie tikėjimą gatvėje ar žiniasklaidoje, o gal kažkam leptelėjus tą niekam tikusį posakį „Jėzus Marija”. Nepaisant to, kokiame kontekste tu buvai supažindintas su Jėzaus vardu, kyla klausimas, kodėl minimas būtent Jėzus? Juk Šventąją Trejybę sudaro Dievas Tėvas, Jėzus Kristus ir Šventoji Dvasia. Tad kodėl apie Jėzų tiek daug kalbama? Kodėl Jis taip aukštinamas: giedamos giesmės, dėkojama, meldžiamasi? Pagaliau, kokia Jėzaus atėjimo į žemę prasmė?

   Galbūt manai, jog Jėzus buvo tik pranašas, atėjęs paskelbti pasaulyje teisingos moralės. Galbūt manai, kad Jis tėra išgalvota asmenybė žmonėms mulkinti, privilioti juos į bažnyčią ir išgauti iš jų pinigus. Gal manai, kad Juo tiki tik silpnavaliai ir varguoliai. O kas iš tikrųjų slypi už Jėzaus vardo?

   Taigi, esi girdėjęs, kad Jėzus numirė už pasaulio nuodėmes. Suprantama, tai sunkiai suvokiama, bet tame slypi gili prasmė. Pasaulio skamba gana abstrakčiai ir ne itin asmeniškai, tačiau tu gyveni šiame pasaulyje, todėl esi jo dalis. Manau sutiksi, jog nėra nei vieno švento žmogaus ir visi vienaip ar kitaip esame nusidėję. Vieni pripažįstame savo kaltes ir nesėkmes, kiti jas neigiame ir bėgame nuo jų slėpdamiesi už savo gerų darbų ir pasiekimų, kiti bandome save pateisinti, kad nesėkmės ir klaidos mus pamoko. Žodis nuodėmė [gr. harmatia] reiškia nepataikymą į tikslą. Tačiau į kokį tikslą? Į Dievo duotą tikslą tau (išsamiau straipsnyje Gyvenimo prasmės beieškant). Kadangi vienas Dievas tėra šventas, o nuodėmės mus atskiria nuo Dievo. Kad ir kaip stengtumėmės daryti gerus darbus ir savo elgesiu užsitarnauti Dievo palankumą, mums nepavyksta, nes per savo darbus mums neįmanoma tapti teisiais prieš Dievą.

O ar žinojai, jog Dievas yra meilė? Ir Jis taip tave pamilo, kad ne vien už visą pasaulį, bet ir asmeniškai už tave atidavė savo sūnų Jėzų. Ką reiškia atidavė? Dievas taip suplanavo, jog gimęs iš Marijos Jėzus ateitų į šį pasaulį, gyventų ir darytų stebuklus pasaulyje, mirtų ant kryžiaus už tave ir mane, o trečiąją dieną prisikeltų, taip nugalėdamas mirtį ir bet kokį prakeikimą tavo ir mano gyvenime. Dievas taip padarė, nes Jis pats norėjo per Jėzaus auką ant kryžiaus sutaikyti tave su savimi. Jis be galo tave myli ir kiekvieną dieną laukia tavęs grįžtant. Dievas – kaip mylintis tėvas – laukia iš namų išėjusio vaiko.

Kai tu ką nors myli, nesmerki ir nekaltini, o tik nori susitaikyti ir būti kartu. Taip pat ir Jėzus atėjo į šį pasaulį ne pasmerkti ar nuteisti tavęs, o išgelbėti tave nuo pražūties ir pakviesti tave į bendravimą su Dievu. Jis nenori nieko iš tavęs atimti ar tau kažko uždrausti. Jis tik nori išlieti tau savo meilę, išlaisvinti tave iš ten, kur nesi laisvas, kur vergauji savo priklausomybėms ir įgeidžiams. Jis nori tau duoti gyvenimo pilnatvę, džiaugsmą, ramybę ir galiausiai – amžinąjį gyvenimą. Ir Dievas tai duoda tik per Jėzų Kristų, nes Jėzus mirė tam, kad sugriautų sieną stovėjusią tarp tavęs ir Dievo, kad nutiestų tiltą per bedugnę, kuri skyrė tave nuo Dievo. Jėzus mirė dėl to, kad šiandien turėtum gyvenimą, kad apsčiai jo turėtum.

Tik per Jėzų tu gali įvykdyti Dievo valią savo gyvenime. Jėzus laukia tavęs ir beldžia prie tavo širdies durų. Jam nebaisios tavo nuodėmės – Jis atleidžia bet kurią, net ir didžiausią pasaulio nuodėmę, jei tik nuoširdžiai atsiprašysi. Jis žino ir pažįsta tave, nes Jis tave sukūrė ir tu nieko nuo Jo nepaslėpsi. Jėzus niekada nesiverš į tavo gyvenimą per prievartą, nes tave gerbia ir tau davė laisvą valią pasirinkti. Jis ateina tik į atvirą širdį. Todėl Jėzus kantriai laukia, kada tu pasakysi: “Viešpatie, nebenoriu gyventi vien sau, Jėzau, ateik į mano gyvenimą, ateik į mano širdį, atveriu tau savo širdį, atiduodu tau savo gyvenimą. Atleisk man mano nuodėmes ir kaltes, atleisk man už tai, kad eidavau savo keliais, nepripažindavau ir atstumdavau Tave. Aš išsižadu ankstesnio savo gyvenimo būdo. Jėzau, aš išpažįstu Tave savo gyvenimo Viešpačiu Dievu ir Išganytoju ir tikiu, kad už mane praliejai kraują ant kryžiaus, kad būčiau išteisintas prieš tave ir išgelbėtas. Ačiū tau už išgelbėjimą ir naują amžiną gyvenimą.”

Jei nuoširdžiai pasimeldei šia malda, Dievas tikrai tave išgirdo. Sveikinu tapus Dievo namiškiu.

Nuo šiol tu turi draugą, kuris eis su tavim per visus sunkumus, duos tau drąsos „eiti vandeniu”, bus ta uola, kurioje galėsi pasislėpti nuo audros, o kartais tiesiog sustabdys jas tavo gyvenime. Tad kaipgi nešlovinti Dievo ir nenorėti vis daugiau ir daugiau Jo pažinti, kai Jis atidavė tai, kas Jam buvo brangiausia – savo sūnų, kad tik tu ir aš grįžtume pas Jį.

D.J

APIE MUS

Klaipėdos Sekminių Bažnyčia 
"Gyvenimas ir Ramybė"

Tarnavimai vyksta:

Antradieniais 18.00 val.

Sekmadieniais 11.00 val.

Kontaktai

Minijos g. 2
Klaipėda, LT 91234. 
Email : gyvenimasirramybe@gmail.com

Tel.: +37063038872

Rekvizitai:

Dešimtinės ir paaukojimai

LT50 7300 0100 7501 1487

Bažnyčios pastorius

Jevgenijus Semčenko

Mus rasite:

 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas